Pentru vizualizarea in conditii optime a forumului ortodox, proOrtodoxia, va recomandam Google Chrome care poate fi descarcat de aici.
Ultimele subiecte
» Pelerinaje la Sfantul Munte Athos
Sam Aug 08, 2015 11:05 am Scris de daseky30

» Clasificarea religiilor
Dum Apr 05, 2015 7:32 pm Scris de clairvaux

» Intrebare pentru cei din linia intai
Dum Apr 05, 2015 7:28 pm Scris de clairvaux

»  Treptele rugaciunii, vizitarea raiului din viata aceasta
Dum Apr 05, 2015 7:21 pm Scris de clairvaux

» De ce nu ne putem ruga împreuna cu catolicii
Dum Apr 05, 2015 6:45 pm Scris de clairvaux

» ECUMENISMUL:origini, esenta, deziderate
Dum Apr 05, 2015 6:40 pm Scris de clairvaux

» În Duminica Ortodoxiei s-a lansat un nou site
Mar Mar 03, 2015 9:34 am Scris de Crez

» Icoane Ortodoxe
Mier Mai 14, 2014 3:41 pm Scris de Mihai Gabriel

» Magazin online Handmade TRADITII
Mier Mai 14, 2014 3:39 pm Scris de Mihai Gabriel

Calendar Crestin-Ortodox
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 

Statistici
Avem 209 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: daseky30

Membrii nostri au postat un numar de 634 mesaje în 360 subiecte

Pasapoarte biometrice,cip-uri,numarul 666

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Pasapoarte biometrice,cip-uri,numarul 666

Mesaj Scris de daniela la data de Lun Feb 02, 2009 8:17 pm

pt. M,

1.In Grecia NU s-au introdus pasapoarte biometrice. In Grecia NU au nici macar pasapoarte cu CNP inca. Revolta din 2000 a fost deci impotriva ID-ului din care era scoasa apartenenta religioasa. "valurile" nu le-a facut Mitropolia de la Milano ci insasi PS Hristodoulos capul Bisericii Ortodoxe Grecesti!

2. E hazliu sa-l acuzi pe parintele Justin ca ar intretine relatii ecleziastice cu un ierarh ortodox, cind Mitropolitul Corneanu s-a IMPARTASIT cu CATOLICII!!! De altfel, Muntele Athos a refuzat sa mai primeasca ierarhi romani pe teritoriul sau dupa decizia BOR.

3. ECUMENISMUL ESTE O EREZIE! Eu, cel putin, nu am spus ca Patriarhia noastra ar fi eretica, dar sustinerea de catre Patrarihie a unei astfel de erezii da de gindit! Ma rog, atita timp cit pina acum dogma si ritualul ortodox nu a fost afectat...inca, nu cred ca puteam acuzam Sinodul ca fiind eretic. Dar interesant este ca in cazul Corneanu, Sinodul a dar un raspuns, satisfacator canonic sa-i zicem, dupa o lunga tacere, timp in care insasi PS Kiril al Bisericii Ortodoxe Ruse a facut presiuni asupra BOR sa ia odata o pozitie la "impartasirea unui ierarh ortodox cu unii care nu au ce cauta in biserica ortodoxa" ca sa-l citez.... Adica semnele sint cam ingrijoratoare.

4. In ceea ce te priveste M- ultimul tau mesaj este extrem de amenintator la adresa celor care se opun pasapoartelor cu cip- dupa cum vorbesti transformi opozitia pasapoarte cip intr-o miscare eretica si chiar.... infractionala!!!! Te anunt ca eu am dreptul sa ma opun cipurilor in virtutea libertatii mele personale...printre multe altele. Totusi ce mi se pare interesant este tonul cu care vorbesti. Ca si faptul ca la inceput ai spus ca lucrezi in domeniul tehnic care are legatura cu cip-urile cu IT.... ori pina acum nu prea ai raspuns cu detalii tehnice la argumentele pe ce arele-am adus, in schimb pari mai instruit in domeniul teologic. Asa ca una peste alta imi face mie impresia ca tu M ascunzi faptul ca esti un apropiat al Patriarhiei.... Da' nu inteleg de ce te stradui sa ascunzi chestia asta.....Ce, e o rusine? Sau e din motive tactice?

daniela
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de daniela la data de Lun Feb 02, 2009 8:35 pm

ca sa fiu fara echivoc insa...
Atita timp cit am obosit de cite dovezi am strins,oficiale si neoficiale, tehnice si mai putin tehnice din care reiese clar ca cipul implantat poate facilita controlul vointei umane... la un anumit moment dat suficient de apropiat in timp , adica a acelui dar al lui Dumnezeu, cel mai important, pentru ca numai prin el se poate ajunge la MINTUIRE si fara de care MINTUIREA imi este periclitata, atunci draga M, te anunt ca poti sa ma numesti "eretica" si "habotnica" si "criminala" si "terorista" ca ma doare exact .... undeva!! Niciodata pina in momentul de fata nu am vre-o reactie negativa la adresa BOR, ba chiar m-au iritat toate acuzatiile la adresa PS> Teoctist (poreclit si "securist", bietul om) ca sa dau un exemplu. Numai ca acum problema este diferita si cu mult mai grava. Adica mai toate bisericile ortodoxe in frunte cu Muntele Athos striga FOC, numai alde noi zicem APA!!

Intimplator refuzul meu la adresa pasaportului cu cip m-ar pune intr-o pozitie extrem de dificila, as avea numai de pierdut: studii, bani, cariera... si totusi opozitia este necesara....................

daniela
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de M la data de Mar Feb 03, 2009 9:47 pm

De ce induceti minciuna?Dintre tarile care fac parte din UE Romania este penultima tara care introduce pasapoartele biometrice.Grecia face parte din UE!
Ultima tara din UE care va introduce pasapoarte biometrice este Bulgaria.Deocamdata nu este obligatoriu a avea pasaport biometric ,iar de cumparat de la piata poti cumpara si fara buletin.
In Sf M Athos numai cei apartinand curentului zelot s-au pronuntat impotriva.Trebuia sa vizitati mai intai Athosul si apoi sa va pronuntati!
Fiecare este liber sa aiba sau nu pasaport biometric.Deocamdata in UE te poti deplasa si fara PB!
Dar de aici pana la a debita aiureli cu 666 este cale cam lunga.
Apocalipsa precizeza clar ca nr 666 este numarul unui om,un numar al Fiarei!
Este sigur ca va aparea candva un tiran al intregii lumi,care va inrobi toti oamenii pe care va putea si-i va obliga sa poarte pe mana sau pe frunte numele sau.Dar acela va fi numarul unui om!Nu stim daca va fi cip sau alt mijloc parsiv.totusi vor fi si oameni care nu vor primi acel semn al tiranului
Dar a lansa tot felul de aiureli inseamna minciuna si tatal minciunii este diavolul,pt ca de la acela vine neadevarul.
Nu putem sa stim, daca s-a apropiat vremea aceea sau nu,pt ca Mantuitorul a spus ,,Nu va este voua dat sa stiti soroacele''.Si atunci daca spune cineva ca stie ca s-a apropiat vremea,(adica asta inseamna ca stie sorocul)atunci il contrazice pe Hristos zicand ca stie.
Ori cine il contrazice pa Hristos se afla in anticristie,si de voie sau nestiinta il prooroceste pe Anticrist!
Nici macar un sinod ecumenic nu poate schimba o cirta din ce a spus Iisus Hristos

Saule,Saule..... !

eu nu il acuz,ci stiu,ca ar trebui sa dea explicatii.
IPS Nicolaie, dupa scumpatate trebuia caterisit,dar dupa iconomie,sinodul BOR, putea sa ia decizia pe carea luat-o.Eu daca eram in sinod as fi votat pr caterisire.Dar daca celelalte BO autocefale nu au judecat sinodul BOR ca fiind in greseala,eu trbuie sa accept acea hotarare,pt ca este posibila canonic,si pt ca nu am calitatea canonica de a contesta.Sa-mi spun in mod cuviincios parerea am dreptul,atat timp cat arhiereul meu nu m-a oprit de la asa ceva!

M
intermediar I
intermediar I

Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/01/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de M la data de Mar Feb 03, 2009 9:58 pm

despre ce cip implantat se minte aici?!?asa ceva este minciuna in legatura cu pasapoartele biomtrice!!!!!!!

M
intermediar I
intermediar I

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Mar Feb 03, 2009 10:56 pm

Recomand:
Parintele Mihai Valica,doctor in teologie sociala,vorbeste la Radio Romania Actualitati,din punct de vedere stiintific,civic si teologic,despre cip-urile din noile documente http://proortodoxia.wordpress.com/2009/01/31/parintele-mihai-valica-despre-cip-urile-din-noile-documente/
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 117
Data de inscriere : 02/09/2008

Vezi profilul utilizatorului http://proortodoxia.wikiforum.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de M la data de Mier Feb 04, 2009 12:02 am

Am ascultat si am constatat acest tip cu pretentii intelecuale amesteca sf uri cu date reale.De multe ori nu stie ce spune?Un cip implantant este un marcher la purtator si nu are nici o legatura cu pasapoartele biometrice.Un cip marker se implanteaza in corp!Este un microemitator .Semnalele sale se pot receptiona si poti fi localizat.Dar asta nu are nici o legatura cu pasaportul biometric.Mai simplu ,pasaportul biometric este un document pe care este o zona foarte mica unde sunt miniaturuzate si codificate fotografia ta din mai multe unghiuri,amprentele tale,culoarea parului a ochiului,a parului etc.Ele se vad si intr-o fotografie.
Astea le ai in parte si pe buletin si pasport normal.Pe pasaportul biometric ele sunt micsorate si codificate in asa fel incat nu mai pot fi vazute cu ochiul liber>pasaportul acesta este citit de un aparat numai ,care te si filmeaza la granita(deja sunt zeci de camere de luat vederi care ta supravegheza )Filmandu-te)si compara daca tu corspunzi cu ceea ce este incipat in PB.Acum se holbeaza la tine vamesul sa vada daca fotografia ta corespunde cu figura ta,Deci nu ti se face nici un implant.
Acum cu bombele teleghidate.acelea au fotografia ta si alte date si ta pot cauta intr-o multime.Dar este mut mai usor sa te caute dupa fotografiile actuale de pe buletin decat de pe un microcip aplicat pe pasaport biometic,si in plus daca nu ai pasaportul la tine,cum tecauta!?
Si acum daca nu ai buletin sau alt act de identitate nu existi oficial in acte,si acum cand iti faci buletin sau pasaport ,datele tale si fotografia ta sun inmagazinate intr-o baza de date nationala si internationala.Diferenta este ca acum poate citi despre tine oricine iti ia buletinulsau pasaportul,iar cu PB chiar daca iti fura documentul ,hotii nu-l pot citi fara un aparat scump!Deci,esti mai sigur pe datele tale cu un PB decat cu un pasaport simplu.

Iar implanturile de cip marker,nu au nici o legatura cu BP.Pe baza unui pasaport biometric nu te poate localiza GSM-ul,dar pe baza unui telefon mobil,sau cand intri pe intenet poti fi localizat foarte usor.si nimeni nu zice despre acestea ca au 666.D-le admin stii ca in panoul de administrare poti singur sa localizezi unde se afla orice user in momentul cand este conectat la forumul tau!?
Deci, iata ca toti userii au acceptat sa intre aici unde pot fi localizati de Admin mult mai usor decat de tot SRI-ul din Romania dupa pasaport biometric.ca Adminul ca sa afle de unde va conectati(deci unde va aflati in acel moment)are nevoie de aproximativ30 secunde!Este si aici666??????

Te rugam ca in cazul in care ai ceva de obiectat parintelui Mihai Valica sa o faci direct domniei sale, nu postand aici mesaje tendentioase.
Toate cele bune!

Ultima editare efectuata de catre Admin in Mier Feb 04, 2009 1:02 am, editata de 2 ori (Motiv : mesaj tendentios)

M
intermediar I
intermediar I

Sus In jos

ANUNT

Mesaj Scris de Eugen-Ionut la data de Mier Feb 04, 2009 12:57 am

Incepand de astazi, 3.02.2009, forumul PROORTODOXIA nu mai permite vizitatorilor sa posteze mesaje daca nu sunt utilizatori inregistrati. Pentru a putea posta mesaje este necesara inregistrarea pe acest forum.

Va multumim pentru intelegere!

Eugen-Ionut
Webmaster
Webmaster

masculin Numarul mesajelor : 15
Varsta : 29
Job : student

Vezi profilul utilizatorului http://eugen-ionut.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de M la data de Mier Feb 04, 2009 10:50 pm

nu este mesaj tendentios ci o analiza a ceea ce s-a posta aici;nu era necesar a se face propaganda impotriva pasapoartelor biometrice de un preot
In sprijinul meu va redau urmatorul document:
,,Comunicat al MMB : Discernământ, răbdare și pace sufletească

02/02/2009 la 6:35 pm (anti-cip)
Tags: antihrist, apocalipsa, pasapoarte biometrice, rfid

Sinodul Mitropolitan al Mitropoliei Moldovei și Bucovinei, luând act de discuțiile publice cu privire la introducerea pașapoartele biometrice, face un apel către clericii și credincioșii săi de a aborda cu discernământ, răbdare și pace sufletească această situație. Reamintim, cu acest prilej, că Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române va aborda această problemă în ședința sa din zilele de 25-26 februarie 2009, urmând a-și exprima punctul său de vedere. De aceea, îndemnăm pe toți clericii și credincioșii, monahii și monahiile din Mitropolia Moldovei și Bucovinei ca să sprijine această lucrare a Sfântului Sinod prin împreună rugăciune către Dumnezeu, știind că acolo “unde este unire a poruncit Domnul binecuvântarea și viața până în veac” (Psalmi 132, 3).

Deci eu am aparat anticipat autoritatea sinodala a BOR!Nu a fost ceva tendentios!!!Am comentat un link cu o tema tendentioasa!

M
intermediar I
intermediar I

Sus In jos

Mesaj Scris de M la data de Mier Feb 04, 2009 10:59 pm

Atat timp cat sunt tolerate teme tendentioase si comentariile la aceste teme sunt acuzate de tendentios consider ca este o discriminare partizana si cu tot regretul ,daca nu se respecta egalitatea de tratament a tuturor mterialelor poatate,cred ca nu voi mai intra pe acest forum.In fond un forum este un spatiu privat al unui admin care impune niste reguli si are o conduita.Daca cineva le considera acceptabile evolueaza pe acel forum,iar daca nu nu este nici o suparare nici pt user ,nici pt admin.Timpul va decide!

M
intermediar I
intermediar I

Sus In jos

Mesaj Scris de Eugen-Ionut la data de Mier Feb 04, 2009 11:08 pm

M a scris:Atat timp cat sunt tolerate teme tendentioase si comentariile la aceste teme sunt acuzate de tendentios consider ca este o discriminare partizana si cu tot regretul ,daca nu se respecta egalitatea de tratament a tuturor mterialelor poatate,cred ca nu voi mai intra pe acest forum.In fond un forum este un spatiu privat al unui admin care impune niste reguli si are o conduita.Daca cineva le considera acceptabile evolueaza pe acel forum,iar daca nu nu este nici o suparare nici pt user ,nici pt admin.Timpul va decide!

M-am referit strict la afirmatia domniei voastre :"Am ascultat si am constatat acest tip cu pretentii intelecuale amesteca sf uri cu date reale." Pana una alta, parintele profesor Mihai Valica are un doctorat in teologie, de unde mi se pare exagerat si raucacios sa afirmi ca este un "tip cu pretentii intelecuale". Deasemenea, consider ca BOR se poate apara singur. In ceea ce priveste activitatea pe acest forum: dumneavoastra alegeti daca veti continua sa postati mesaje sau nu, noi rezervandu-ne dreptul de a atrage atentia cu privire la mesajele postate, de cate ori vom considera ca este necesar.

Doamne ajuta!

Eugen-Ionut
Webmaster
Webmaster

masculin Numarul mesajelor : 15
Varsta : 29
Job : student

Vezi profilul utilizatorului http://eugen-ionut.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Milka la data de Lun Feb 09, 2009 11:18 pm

cine doreste sa SEMNEZE impotriva actelor cu cip si a ascultarii telefoanelor,sa ma contacteze pe milkaundercover ,semnaturi ce vor fi inaintate luna asta la guvern.s-au strans zeci de mii,dar semnatura ta conteaza! NU ASTEPTATI CIPUL! LUPTATI PT INCETINIREA LUI PT COPIII NOSTRI!

Milka
intermediar I
intermediar I

Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Milka la data de Lun Feb 09, 2009 11:18 pm

pt informatii,contactati-ma!

Milka
intermediar I
intermediar I

Sus In jos

Mesaj Scris de raluca.n la data de Vin Feb 20, 2009 3:21 pm

Stimati protestatari,
(cei care nu protestati impotriva acestui tip de pasaport, nu aveti de ce sa va simtiti lezati)
Nu-mi vine sa cred k unii inghit asemenea aberatii. Doar o imaginatie bolnava a unuia incuiat la minte si izolat de lume a putut scorni asemenea prostii. Sincer sunt dezamagita sa vad k circula mass-uri despre aceste pasapoarte printre (fosti)studenti, oameni de la care te astepti la mai multa ratiune. Ce anume va deranjeaza la noul tip de pasaport? Ca pot fi depistati mai usor infractorii care trec granita? Sau idiotenia aia de nr 666, nr care este rezultatul unei operatii de adunare? Sa fim seriosi, cifra asta o poti obtine prin foarte multe operatii matematice.
Credeti k Dumnezeu se gandeste acum: "Inteligenti romanii astia, au facut ei ce-au facut si au ajuns la rezultatul 666. E clar, trebuie sa aduc sfarsitul lumii!" ?!Sau presupunand k aceasta cifra se va schimba in 665, credeti k va spune Dumnezeu: "Asa da! uite cum au scapat ei lumea de la pieire!"
Of cat ma enerveaza indobitocirea in masa pe care o incearca unii oameni ai Bisericii! E vorba de o indobitocire pe care credeam k oamenii au depasit-o odata cu timpurile moderne, dar vad k m-am inselat. Se incearca intoarcerea in evul mediu : "crede(doar ce spun preotii) si nu cerceta!fii ignorant si sarac, doar preotii au dreptul de a fi inatati si bogati". Orice padure(biserica) are si uscaciuni, dar sunt sigura ca Dumnezeu mai are si preoti de nadejde, a caror gandire este cu mult peste nivelul celor care au iesit in strada sa faca circ.
Cred in Dumnezeu si tocmai din acest motiv nu imi este teama de niciun fel de pasaport, nu mi-e teama nici de Dumnezeul LOR razbunator, si nici de Apocalipsa/ sfarsitul lumii pentru ca stiu ca numai Dumnezeu poate hotarai momentul, in niciun caz oamenii prin tehnologia sau inventiile lor. Nu sunt un crestin model, dar gramul meu de credinta ma ajuta sa nu-mi pierd mintile in fata unei chestiuni stupide.

raluca.n
nou venit
nou venit

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 20/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Milka la data de Sam Feb 21, 2009 8:17 pm

nu stiu cum iti permiti sa ma faci pe mine incuiata.nu am spus k pasaportul e semnul fiarei,draga mea,ci doar incetinirea demersului catre implantarea cipului cum s-a facut in alte tari!daca vrei sa te lamuresti asculta ce spune Danion Vasile despre ele.si lasa-ne pe cei kre luptam pt viitorul nostru,in pace!intelegi?"iluminato"am 16 ani si sunt mult mai inteligenta decat tine Razz

Milka
intermediar I
intermediar I

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Lun Feb 23, 2009 9:21 am

Smile))
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 117

Vezi profilul utilizatorului http://proortodoxia.wikiforum.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Milka la data de Mar Feb 24, 2009 8:38 pm

Admin a scris:Smile))

Very Happy ar trebui restrictionati cei care vorbesc vulgar pe forumuri.poate asa m-ar jigni in fata si i-as arata eu ei.

Milka
intermediar I
intermediar I

Sus In jos

Mesaj Scris de crom la data de Mar Mar 24, 2009 1:15 am

Am citit cam toate mesajele din acest forum si incerc sa-mi aduc si eu contributia.
Inainte de a discuta despre subiectul acestui forum, as dori sa fac niste observatii referitoare la unele mesaje privind politica BOR si la acuzatiile de erezie aduse. Este posibil ca aceste acuzatii sa fie reale sau este posibil sa fie false. Dupa parerea mea politica BOR se incadreaza invataturii ortodoxe, dar asta e parerea mea personala. Mai important e ca acei ce acuza BOR de erezie s-ar putea insela si ar trebui sa mediteze la asta pentru ca prin afirmatiile lor pot aduce stricaciune unor oameni mai putin invatati si asa cum zicea Iisus "Iar cine va sminti pe unul dintr-acestia mici care cred in Mine, mai bine i-ar fi sa i se atarne de gat o piatra de moara si sa fie afundat in adancul marii" (Matei 18:6).
Deci va rog pe toti ca inainte de a aduce diverse acuze sa ganditi bine ceea ce spuneti pentru ca puteti face rau chiar daca sunteti bine intentionati.

crom
nou venit
nou venit

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de crom la data de Mar Mar 24, 2009 1:31 am

Acum, referitor la problema pasapoartelor biometrice, eu nu consider pasaportul biometric o problema in sine, insa consider o mare problema drumul pe care il deschide.
In Apocalipsa dupa Ioan este scris:
"Incat nimeni sa nu poata cumpara sau vinde, decat numai cel ce are semnul, adica numele fiarei, sau numarul numelui fiarei." (Apoc 13:17)
Aici este vorba, asa cum si altii au remarcat, despre controlul populatiei, iar acest pasaport biometric este unul din pasii de inceput in aceasta directie.
Eu personal nu ma indoiesc ca se va ajunge acolo, de vreme ce este scris in cartea lui Ioan; important este cum vom reactiona noi la aceasta. Ganditi-va cum ar fi sa aveti alternativa de a muri de foame sau de a va intoarce impotriva Lui Iisus. Cred ca problema cea mai importanta e aici sa fim pregatiti sufleteste si sa fim gata sa facem acest sacrificiu stiind din timp ca e foarte probabil sa trebuiasca sa-l facem.
Cineva a intrebat de ce nimeni din cei ce vor avea acest semn pe mana sau pe frunte (eu inclin sa cred ca semnul este un cip implantat) nu va putea fi mantuit, caci au fost sfinti care au umblat in ratacire si apoi s-au intors sa slujeasca pe Dumnezeu.
Dupa parerea mea raspunsul este in evolutia temporara. Atunci cand ratacesti, e un lucru bun daca reusesti sa ajungi pe calea cea dreapta, dar daca esti deja pe calea cea dreapta e un lucru rau daca tu alegi sa ratacesti.
Este daca vreti decizia pe care a luat-o Constantin Brancoveanu cand a ales sa moara in loc sa rataceasca (cat de usor i-ar fi fost sa spuna de forma ca renunta la crestinism, dar stia ca zicand asta ar fi devenit fatarnic).
Acum in acest moment de liniste mi-e usor sa gandesc astfel, sper sa am puterea sufleteasca sa gandesc la fel si atunci cand vor veni vremurile grele, si nu ma indoiesc ca ele vor veni in zilele noastre.

crom
nou venit
nou venit

Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de sofiai la data de Dum Apr 26, 2009 6:42 pm

pentru IULIA ce ascris parintelui IUSTIN PIRVU.
Ca sa-ti dai seama cit de aroganta este scrisoarea ta te rog sa te intrebi de ce specialistii care lucreaza in microscheme si circuite integrate ne scriu si ne spun ca microcipurile sint foarte periculoase si inseamna SCLAVIE!Te invit sa citesti si explicatiile lor in urmatoarel 3 articole pe care le-am gasit din multe alte informari despre microcipuri,cele mai exacte ,prin autorii lor care explica foarte clar de ce sint foarte periculoase.
1.doctorulC.SANDERSEN,INGINER CONSTRUCOR IN DOMENUIL MICROSCHEMELOR DE COMPUTER,DIN AMERICA.Acesta ne spune ca placutele s-au facut in taina ,el fiind somat sa nu spuna ca sint gata!de ce crezi int-un lucru facut in taina si nu la vedere?El da multe explicatii si ne spune ca smart-cardurile nu trebuie primite in nici un caz ,si tot el ne spune ca sint programe speciale pt crestini si ca adevaratii crestini vor fi prigoniti!
2.dl.LUCIAN CORNEANU,presedinte al ACCESDS,INGINER FIZICIAN ,INGINER DE SISTEM ,-NE SCRIE despre pericolul pasapoartelor si MAI ALES AL CARNETELOR DE CONDUCERE ,CARE SINT MULT MAI PERICULOASE DECIT PASAPOARTELE si ne scrie si de ce .Pt.ca permit decriptarea datelor de la distante mult mai mari si FURTUL DE IDENTITATE ,care nu mai poate fi dovedit!si se ajunge in puscarie fara vina ,mai ales daca esti persoana considerata indezirabila ,cum sint crestinii.[sursa Gardianul].
3.un studiu intitulat CU CIP SAU FARA CIP ,al unor romini din CANADA,ANUME-DAN MUNTEANU ,inginer proiectant de Circuite integrate[cipuri] si Silvia Munteanu ,informatician,Canada,scriu in acest articol cu puncte de vedere TEHNICE ,care se refera la SUPRAVEGHERE,NUMEROTARE,PASAPORTUL CU CIP ,IMPLANTUL,subcapitole ale acestui articol .
Din aceste date tehnice ,care toate converg spre aceleasi concluzii ,desi provin de la persoane diferite care lucreaza in domeniu acesta al cipurilor imi dau seama ca ei CONFIRMA CEEA CE SPUNE ARHIMANDRITUL IUSTIN PIRVU ,IN DUHUL SFINT .Adica sa jignesti un mare marturisitor al credintei crestine ,motiv pentru care a facut ani buni de temnita ,UN OM CARE A DAT SINGE CA SA PRIMEASCA DUH ,inainte de a te informa de la cei care lucreaza in domeniu si care ,iata confirma ceea ce spune parintele este o crasa lipsa de bun simt!!Si celalti parinti A.FAGETEANU ,PUSTNICUL PROCLU ,zic la fel ca si acesti informaticieni ,desi nu le-au citit articolele!Sa improsti cu noroi si sa ceri unui OM sa lase turma crestinortodoxa in pace ,adica in nestiinta ,cum face patriarhia acuma ,inseamna ca vei da sama la judecata de apoi pentru orice cuvint desert ,si ai avut multe astfel de cuvinte in acesta scrisoare!DOMNUL SA TE LUMINEZE SI PE TINE SI PE CEI CATINE ..si daca nu el ,atunci macar acestia pe care ti-i-am indicat.[nu mai stiu linkurile exacte,dar le-am luat de pe siteul razbiintrucuvint.

sofiai
nou venit
nou venit

feminin Numarul mesajelor : 9
Localizare : arad
Data de inscriere : 26/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de sofiai la data de Dum Apr 26, 2009 7:31 pm

pentru M;te dai mare si atotstiutor ,faci caz de ascultare ,nu ma indoiesc ca esti teolog.!Atunci stii si de parintele AVERCHIE TAUSEV,mentorul sf.SERAFIM ROSE ,care scrie de cele 3 trepte de lepadare din sinul ortodoxiei in vremurile apocaliptice ,pe care tocmai le parcurgem[ieri am auzit o vecina ca venind de la cimitir s-a gindit ca i-ar fi mai bine acolo in locul celor morti ;iata dar inca un semn profetit ca se implineste].!Prima treapta se refera la disparitia savorii crestinismului,deoarece criteriul adevarului nu mai este traditia relevata de Dumnezeu [ci redefinirea dogmelor ,ca sa-l parafrazez pe patriarhul romanilor!]
A DOUA TREAPTA se refera la faptul ca bisericile ortodoxe au grija sa tina pasul cu lumea,nu cu traditia ortodoxa,cind biserica nu trebiue sa se adpteze niciodata lumii,ci sa fie straina modernismelor acestei lumi si duhului ecumenist,la moda si care este o expresie a apostaziei mondiale ,zice parintele[cum face acuma patriarhul nostru...modern].
3.AL TREILEA NIVEL AL APOSTAZIEI ESTE si se refera la POLITICA DE GRUP,cind biserica devine o unealta a intrigilor politice,si supune pe cele vesnice celor vremelnice,;apoi JOCURILE DE ROL,adica lingusirea oamenilor sus pusi ,cu functii inalte;jocurile de rol se gasesc la pseudo-exponentii ortodoxiei.Ultima forma este FARADELEGEA DE SUS ,realizata de cinul preotesc.,care au o conceptie lumeasca despre autoritate,fiind preocupati mai mult de mersul bun ca pe roate al aparatului exterioral bisericii lor,decit MINTUIREA SUFLETELOR!Ei avind infatisarea adevaratei credinte ,dar tagaduind puterea ei si citind multe canoane ca sa-si adeveresca stapinirea lor nelimitata!Arhiepiscopul AVRCHIE a subliniat primejdia recunoasterii a orice fel de stapinire doar din cauza statului sau 'LEGAL",CACI POTI FI INTR-O SITUATIE"CORECTA DIN PUCT DE VEDERE LEGAL",DAR IN ACELASI TIMP SA FIInd INTR-O SITUATIE PROFUND NECRESTINA!Subliniaza A.TAUSEV ca trebuie sa raminem credinciosi lui HRISTOS si sa nu ne incredem in ceea ce pare "chibzuit" ci sa urmam poruncile Domnului Ascultarea de aceste organizatii oficiale si asazis "canonice" este de fapt ,zice tot o lepadare.[articolul in intregime pe razboiintrucuvint.]
In vremurile din urma apostolii cei adevarati ai lui HRISTOS VOR MURI SAU VOR FI UCISI
IATA DAR CIT DE COMPLEX ESTE FENOMENUL APOSTAZIEI IN RINDURILE ORTODOXIEI!"SA STAM BINE SA STAM CU FRICA ,SA LUAM AMINTE"asa cum a spus arhanghelul MIHAIL ,la cadera ingerilor semeti.

sofiai
nou venit
nou venit

feminin Numarul mesajelor : 9
Localizare : arad
Data de inscriere : 26/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de xanixade la data de Mar Dec 07, 2010 10:43 pm

in fine. oricat m-as documenta pe web despre aceasta situatie, tot nu-i pot pune capat. si nu inteleg nimic. in toata lumea s-a trezit credinta sa urle ca vai de mine, ca nu stiu ce. da, intr-adevar se poate urla pe toate strazile ca noi nu vrem si ca sa se faca ceva in privinta asta. de fapt s-au si facut tot felul de presiuni pervertitului si stupidului statului astuia. dar nu cred ca o sa se rezolve nimic.
se mai pune iarasi problema. ce e cu acel numar. dar nimeni nu poate da un raspuns satisfacator. nu zic ca nu-s necredincios. mai degraba as iesi in strada, si nu as accepta nimic.
dar, totusi. chiar asa sa fie? vine statul, iti pune scheme si nu mai stiu eu ce pe buletin, si gata frate, te-ai dus in iad? spun asta pentru ca se fac, o sa se faca, iar unul, un oarecare care nu are nici in clin nici in maneca cu asta, adica e crestin, dar nu stie ( dar chiar ce sa stie) despre ce ii vorba, "accepta", adica primeste buletinul. ca nu el il face.
mi se pare cam ciudata partea asta a credintei. nimeni nu mai stie nimic, nimeni nu mai poate zice nimic. avem atatia sfinti si oameni cu puteri duhovnicesti, dar toti tac. sunt atatia care l-au vazut pe Iisus, pe Maica Domnului, si totusi, nu I-au intrebat nimic? nu Le-au raspuns nimic? macar un semn asa, de florile marului.
nimeni nu e dezvoltat, sau destul de dezvoltat duhovniceste sa intrezareasca raspunsul la intrebarea asta, dintre cei credinciosi de rand. adica dintre noi.
e numarul diavolului, sa nu-l acceptati, ca veti ajunge in iad. gata frate nu il acceptam. dar uite ca se fac buletine pe seama asta. cum mergi tu la politie si spui, iata eu nu vreau buletin de asta. vreau de ala vechi. crezi ca chiar o sa se respecte partea asta? sau pe permisele de conducere. gata nu le accepti nici pe alea.atata ca esti obligat sa le accepti, asta daca iti trebuie permis. alea inca o inceput sa se faca. intradevar nu sunt eu pro prostii de astea.
dar cer lamurire. si nu prostii.

PS
treaba cu biocipul, da zic, se poate dezvolta o tehnologie sa il subjuge pe om. poate s-a si inventat. toata lumea poate sa zica ca vai! de unde stii tu asta, ca nu esti documentat, ca unde ai vazut. dar ma, oameni, voi nu va ganditi la faptul ca poate una e ce se declara in prese, si alta e ce se face in laboratoare, cine stie pe unde? sau ce tehnologii s-au inventat, dezvoltat s.a.m.d. care sa fie departe de distributia comerciala sau chiar dezvaluirea in lume? hai sa fim seriosi.

xanixade
nou venit
nou venit

Data de inscriere : 07/12/2010

Sus In jos

O perspectiva asupra acestui fenomen in trei articole:

Mesaj Scris de ucenicul la data de Mier Feb 02, 2011 2:52 am

Ultima editare efectuata de catre ucenicul in Mier Feb 02, 2011 2:54 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)

ucenicul
nou venit
nou venit

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 02/02/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2